ZNAJOMOŚĆ JĘZYKA OBCEGOW Holandii nie ma problemu w porozumieniu się w jezyku angielskim i niemieckim. Zapewne w trakcie szukania pracy natknęliście się Państwo na sformuowania takie jak „komunikatywny język angielski” lub „dobry język niemiecki”.

Aby było Państwu łatwiej określic swój stopien znajomości jezyka obcego podajemy poniżej naszą klasyfikację, która powinna rozjaśnić pewne terminy.

Podstawowy – Słabe rozumienie rozmowy, niemożnosć oglądania telewizji w danym języku. Umiejętnosć dawania odpowiedzi w formie: tak i nie. Umiejętność przedstawienia się i budowy krótkich zdań, często niegramatycznie. Rozmowa o rzeczach codziennych. Umiejętność czytania podstawowa , uczymy się pisać.

Komunikatywny – Dobre rozumienie rozmowy. Umiejętność budowy pytań w danym języku, umiejętnośc prowadzenia prostej rozmowy przez telefon. Duży zasób słów, wciaż zdarzają sie pomyłki gramatyczne. Powinno się umieć prowadzić rozmowy już nie tylko o codziennych rzeczach ale także o pojęciach abstarkcyjnych jak np polityka albo uczucia. Czytamy w miarę płynnie , piszemy z błędami.

Dobry – Oglądanie telewizji nie stanowi problemu. Umiejętność pisania i czytania bez rażących błedów. Rozmowa telefoniczna nie stanowi problemu. Pomyłki gramatyczne zdarzaja się rzadko.